מערכות ERP ציפיות וחידושים

חידושים במערכות ERPקרדיט: מיץ בטס – computerworld

מבחינה היסטורית, לתוכנות ארגוניות היה מוניטין של עיצוב מכוער שקשור לשורשים שממנו צמחו אותן מערכות – מחשבי מיני או גדולים (מיינפריים) אבל בשנים האחרונות ספקי ERP נאלצים לענות לדרישות לקוחותיהם, להפוך את ממשק המשתמש ליותר פשוט, קל ונוח לשימוש, יפה למראה כי הלקוחות רואים מערכות אחרות כמו CRM חדשות, אתרי אינטרנט ומערכות מידע בענן, יישומוני טלפונים חכמים וכלים חדשים ולא מוכנים לקבל את המערכות הישנות כמו שהן.

דו"ח של מרכז הערכה והטכנולוגיה (TEC) שכותרתו "התכונות של חוויית משתמש ב- ERP" אומר שממשק המשתמש הוא אחד התחומים שבו ספקי תוכנת ERP מבדילים את עצמם זה מזה. "נעלמו מממשקי המשתמש במערכת הכוללים תפריטים ארוכים, מקוננים, ולדוגמא, כדי למצוא קודי עסקה אין צורך "לחפור" במידע הדרוש במערכת. כעת אנו רואים רשתות נתונים (מבוסס על Microsoft Excel), דו"חות גראפיים וכלי חיפוש המנסים לחקות את גוגל המשתלטים כאות ומופת על הגישה למידע" נכתב בדו"ח.

"מסכים המייצרים פעילות במערכות ERP נבנים כיום יותר בהתאמה אישית לעסק ממה שהם היו פעם", כותב טד רוהם, אנליסט מחקר בכיר.

כמו כן, ספקי מערכות ERP מספקים כיום מערך עשיר של תכונות בינה עסקית למנהלים ע"י ניתוח נתונים ויצירת תרשימים ולוחות מחוונים (בדומה לשעוני ברכב), נכתב בדו"ח. ולמרות שמערכות ERP לא מיהרו לעלות על "העגלה החברתית" דהיינו ליצור ממשקים לרשתות החברתיות, רוב החברות דואגות לארוג רשתות חברתיות לתוך הארגון שלהם כדי לאפשר יתר שיתוף פעולה ובמקרים רבים זה טוב יותר מאשר דוא"ל. כלומר חברות רבות מאפשרות לעובדים שלהם ליצור קבוצות עובדים הטרוגניות (לפי מחלקות, פרויקטים, משימות משותפות) ברשת החברתית ולשתף ביניהם מידע אישי או אף עסקי רלוונטי.

משתמש ERP של היום יכול במקרים רבים עם טאבלטים וסמארטפונים בעלי מסכים גדולים לגשת ולנהל מידע ERP, נכתב בדו"ח, וכעת ספקי ERP רבים עברו ל- HTML 5 כדי לתמוך בכל דפדפן ובכל מכשיר.

ללא שיפורים משמעותיים בממשק המשתמש, עובדים מיומנים בעלי ידע טכני, יתקשו להתפשר על יישומים ארגוניים מגושמים. הם רוצים גישה ניידת לנתונים ארגוניים באמצעות ממשקים אינטואיטיביים.

דו"ח TEC אומר שהצעד הבא יהיה גישת ERP מ- smartwatches כמו אפל Watch, ומציג רכיב לראש אופטי כמו Google Glass. אבל בסופו של דבר "רק מספר ממשקי משתמש חדשים צריכים להיות מפותחים כדי לעשות את זה אפשרי כלומר לייצר פעולות מורכבות עם מסך קטנטן," נכתב בדו"ח. דוגמאות כוללות "זיהוי קולי, אפשרות של זום לאובייקט של מסד נתונים להצגת פרטים, או שיטות אינטראקציה חדשות כגון הבהוב הדגשה על פריט לביש."

חברתנו מספקת ליווי ושירות כדי לסייע לחברות להעריך ולבחור את תוכנת העסק הטובה ביותר עבור הצרכים שלהם.